Odnawialne źródła energii w ciągu ostatnich paru lat zyskują coraz większą popularność na polskim rynku energetycznym. Panele fotowoltaiczne, wiatraki, pompy ciepła i panele solarne to główne urządzenia, które pomagają w uzyskaniu czystej energii z naturalnych źródeł. W dużej mierze do szerzenia ideologii „zielonej” energii przyczyniły się projekty unijne. Możliwość otrzymania dofinansowania m.in. na instalację fotowoltaiczną nakłoniło wielu mieszkańców naszego kraju do zainwestowania w panele fotowoltaiczne. Dzięki takim rozwiązaniom powietrze w naszym kraju będzie dużo czystsze, a dodatkowo każdy z nas będzie korzystał z naturalnych źródeł energii. Dodatkowo możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy lub zainwestować je w coś o czym zawsze marzyliśmy! Zadbajmy razem o naszą planetę, czyste powietrze i rozwój naszego kraju. Nasza firma oferuje Państwu panele najwyższej jakości firmy Gamko, pomożemy dobrać idealną instalację dla Twojego domu lub firmy i zapewnimy usługi na najwyższym poziomie.

Budowa paneli fotowoltaicznych

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem instalacji fotowoltaicznej warto abyś zapoznał się z podstawowymi pojęciami związanymi z panelami fotowoltaicznymi np. firmy Gamko oraz o ich cechach charakterystycznych, rodzajach czy też wytrzymałości. Czym zatem jest moduł fotowoltaiczny? To urządzenie, które zamienia energię pochodzącą z promieniowania słonecznego na energię elektryczną pod postacią prądu stałego typu DC. Pojedynczy moduł fotowoltaiczny składa się z wielu ogniw fotowoltaicznych, które połączone są ze sobą szeregowo. Ogniwa są odpowiednio zabezpieczone, a ich umiejscowienie znajduje się w obudowie chroniącej je przed uszkodzeniami. Podział paneli fotowoltaicznych można przedstawić za pomocą wielu kryteriów np. ze względu na ich wielkość, rodzaj ogniw czy koloru. Głównym podziałem paneli fotowoltaicznych jest podział ze względu na rodzaj ogniw. W tym przypadku możemy wyróżnić dwie główne grupy: panele polikrystaliczne oraz panele monokrystaliczne.

Panele zbudowane są głównie z hartowanej szyby, foli typu EVA, połączonych ze sobą ogniw, podkładu z tworzywa sztucznego, ramy oraz puszki połączeniowej:

Źródło: www.poradnikprojektanta.pl


Moduły fotowoltaiczne jak już wcześniej wspomniano zbudowane są z pojedynczych ogniw. Zazwyczaj występują one w postaci małych prostokącików o grubości ok. 0,3mm. Ogniwa mogą być wytwarzane w 2 technologiach tj. z monokryształu lub polikryształu krzemu. Ten typ paneli określany jest jako panele I generacji, ponieważ są modułami najczęściej spotykanymi na rynku. Firma Gamko również produkuje ten typ modułów o różnej mocy np. 270W/290W czy też 300W. Możemy też spotkać się z modelami paneli II generacji. To ogniwa, które zbudowane są z bardzo cienkiej warstwy półprzewodnikowej tzw. moduły cienkowarstwowe. Dodatkowo panele te stworzone są z innego materiału niż krzem np. miedź. Jeżeli nie jesteśmy do końca zdecydowani na wybór odpowiednich paneli fotowoltaicznych warto skontaktować się z instalatorem lub firmą, która specjalizuje się w fotowoltaice.

Dodaj komentarz