Panele fotowoltaiczne jako główne kryterium podziału przyjmują technologię ich wytwarzania tj. rodzaj materiały półprzewodnikowego. Mogą być one tworzone z monokrystalicznego krzemu lub polikrystalicznego krzemu. Każde z nich charakteryzują inne szczegóły jak kolor, rozmieszczenie ogniw czy też ich kształt. Te dwa rodzaje modułów fotowoltaicznych mogą różnić się także ceną. Firma Gamko oferuje panele zarówno monokrystaliczne jak i polikrystaliczne. Wysoka jakość oraz gwarancja gwarantują zadowolenie kentów, którzy wybierają panele Gamko.

Charakterystyka paneli polikrystalicznych

Moduły fotowoltaiczne wyprodukowane z krzemu polikrystalicznego. Oznacza to iż krzem wykrystalizował w postaci dużej ilości monokryształów. Ich barwa to zazwyczaj kolor jasnoniebieski, a co ciekawe bardzo często możemy gołym okiem zobaczyć na ich krawędzie kryształów. Produkcja paneli polikrystalicznych wymusza nadanie im kształt kwadratu. Najbardziej charakterystyczną cechą dla tych modułów jest ich wysoka sprawność, jednak jest ona niedużo niższa niż sprawność modułów monokrystalicznych. Można też zauważyć wysoki wskaźnik spodku mocy modułu wraz ze wzrostem temperatury. Co najważniejsze moduł polikrystaliczny jest tańszy niż inne moduły pochodzące z I generacji. Aby dobrze dobrać panele fotowoltaiczne, należy zapoznać się z ich cechami charakterystycznymi, opiniami klientów jak i firm zajmujących się fotowoltaiką. Panele polikrystaliczne sprawdzają się zarówno w małych instalacjach domowych dla domów jednorodzinnych, jak również w farmach fotowoltaicznych na kilkaset paneli. Ważne jest jednak to, żeby dokładnie poznać niezbędne informację, dlatego też warto zwrócić uwagę na występowanie różnic cenowych między panelami mono i polikrystalicznymi.

Źródło: suntherm.pl

Dlaczego warto wybrać panele fotowoltaiczne firmy Gamko?
  • wysoka wydajność konwersji modułu nawet do 17,83% dzięki innowacyjnej technologii pięciu ogniw oraz szyn zbiorczych;
  • solidna oraz wytrzymała aluminiowa rama, zapewnia wytrzymanie modułu nawet przy podmuchach wiatru dochodzących do 2400Pa oraz obciążenia śniegiem do 5400Pa;
  • niska degradacja i doskonała wydajność w wysokiej temperaturze oraz przy słabym nasłonecznieniu;
  • wysoka niezawodność w ekstremalnych warunkach środowiskowych (testy amoniaku w mgle solnej i podczas gradobicia);
  • odporność na potencjalnie indukowaną degradację (PID);
  • dodatnia tolerancja mocy 0~+3%.

Nasza firma w trosce o zadowolenie klientów oferuje produkty najwyższej jakości. Jednocześnie dajemy najwyższą gwarancję nas produkty. Pragniemy aby każdy klient czuł satysfakcję z zainstalowanego systemu fotowoltaicznego jak również z naszych usług. Chcemy również zadbać o większą oszczędność naszego kupca, a co najważniejsze o czyste powietrze w naszym kraju. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą oraz naszymi instalatorami, którzy służą pomocą. Służymy pomocą w doborze odpowiednich paneli fotowoltaicznych, falowników oraz całych zestawów fotowoltaicznych. Poniżej przedstawiamy szczegółowe parametry modułów polikrystalicznych firmy Gamko:

Dodaj komentarz